Ryhmäliikunta Myyrmäki

Tervetuloa Ladyt Myyrmäen ryhmäliikuntatunneille!
Aloittelijoille suosittelemme: Cycling Startti, Footbic, Kehonhuolto, Kiinteytys, Kivaolo, Ladyt Barre, Muokkaus, Pilates ja Yin Jooga -tunteja.
Suomenkieliset virtuaalitunnit: CoreABS, Kahvakuula, Kuntojumppa, PowerBody, Rentoutus, Venyttele Vetreäksi ja YogaFlow.

AJANKOHTAISTA KORONAVIRUKSESTA:https://www.ladyt.fi/2020/10/04/ladyt-siisti-ja-turvallinen-treeniymparisto/

MAANANTAI 7.12.
07.00 BODYPUMP 113 55′ (v, e)
09.30 BODYBALANCE 88 55′ (v, e)
10.00 Kiinteytys 45’ Tuija/ Livestriim
10.50 LADYT 65+ 30’ Tuija/ Livestriim (teema: Footbic + liikkuvuus)
12.00 TAUKOTUOKIO (vain Livestriim)
17.00 BODYSTEP 45′  Tanja
17.15 BODYPUMP 55’ (v, e)
18.00 LatinoMix 45’ Jorge/ Livestriim
18.30 CXWORX 30’ Lihaskuntotunti (v, e)
19.00 Heikin Treeniryhmä alkaa!
19.10 Muokkaus 45′  Markku/ Livestriim
19.15  Livestriim (alasali)

Ma 7.12. asiakaspalvelu ja XCryo -kylmäklinikka ovat avoinna klo 14-18. Ajanvaraus Neurosonic- ja SLIMYONIK -hoitoihin: https://www.ladyt.fi/ajanvaraus/

Oriflame -tuotemyyntiä Ladyt Myyrmäessä ma 14.12. ja ti 15.12. klo 11-18.

v= virtuaali
e = englanninkielinen
s = suomenkielinen

TIISTAI 8.12.
07.00 Kuntojumppa 30′ (v, s)
09.45 Jooga 60′ Jonna/
Livestriim (alasali) 
11.00 LADYT 65+-
(Kiinteytys) 30′  Markku/ Livestriim
11.30 LADYT 65+- (Core) 30’ Markku Livestriim
12.00 TAUKOTUOKIO (vain Livestriim)
17.15 Kahvakuula 45′  Samu/ Livestriim
17.25 Jooga 60’ Vesa/ Livestriim (alasali)
18.15 Cycling 20´ Niina
18.35 Cycling 25´ Niina
18.45 BODYPUM 55’ (v, e)
19.15 LatinFlavour 60’ Tiina/ Livestriim 
20.00 BODYPUMP 113 55’ (v,e)

Ti 8.12. asiakaspalvelu ja XCryo -kylmäklinikka ovat avoinna klo 10-12. Ajanvaraus Neurosonic- ja SLIMYONIK -hoitoihin: https://www.ladyt.fi/ajanvaraus/

Hot Studio (alasali) on varattu klo 19.00-19.45.

Oriflame -tuotemyyntiä Ladyt Myyrmäessä ma 14.12. ja ti 15.12. klo 11-18.

v = virtuaali
e = englanninkielinen
s = suomenkielinen

KESKIVIIKKO 9.12.
07.00 BODYBALANCE 87 55′ (v, e)
09.30 Kahvakuula 4 35′ (v, s)
10.00 Rasvanpoltto 25’ Heikki/
Livestriim (askellustunti)
10.25 Kiinteytys 20’ Heikki/ Livestriim (lihaskuntotunti)
11.00 LADYT 65+ 30’ Heikki/ Livestriim (teema: askellus/liike)
12.00 TAUKOTUOKIO (vain Livestriim)
17.30 Vain Elämää -jumppa 50’ Tanja, Tuija, Heikki, Markku Livestriim
18.30 Rasvanpoltto 30’ Marjut Livestriim
19.00 Kiinteytys 30’ Marjut Livestriim

Ke 9.12. asiakaspalvelu ja XCryo -kylmäklinikka ovat avoinna klo 14-18. Ajanvaraus Neurosonic- ja SLIMYONIK -hoitoihin: https://www.ladyt.fi/ajanvaraus/

Ke 9.12. virtuaalisali on varattu klo 16.30- 19.00

v = virtuaali
e = englanninkielinen
s = suomenkielinen

TORSTAI 10.12.
07.00 BODYPUMP 112 55′ (v, e)
09.30 BODYCOMBAT 83 55′ (v, e)
10.00 Step Startti 30’ Tuija/ Livestriim
10.30 Core 20’  Tuija/ Livestriim
10.50 Venyttely 15’ Tuija/ Livestriim
12.00 TAUKOTUOKIO (vain livestriim)
17.40 Cycling 45’  Markku
17.45 Yin Jooga 60’ Vesa/ Livestriim (alasali)
18.30 Cycling 45′  Markku
19.00 SH’BAM 38 45′ (v, e)

To 10.12. asiakaspalvelu ja XCryo -kylmäklinikka ovat avoinna klo 10-12. Ajanvaraus Neurosonic- ja SLIMYONIK -hoitoihin: https://www.ladyt.fi/ajanvaraus/

Cycling tunteja löytyy illasta sekä klo 17.40 ja klo 18.30 alkaen. Osallistu vain yhdelle tunnille, niin mahdollisimman moni pääsee mukaan.

v = virtuaali
e = englanninkielinen
s = suomenkielinen

PERJANTAI 11.12.
06.30 CROSS TRAINING Markku
https://www.ladyt.fi/2020/09/14/cross-training/
07.00 Kuntojumppa 30′ (v, s)
09.30 YogaFlow 1 45′ (v, s)
10.10 Kahvakuula 45’ Markku/ Livestriim 
11.00 LADYT 65+ 30’ Markku/ Livestriim (teema: liikkuvuus)
12.00 TAUKOTUOKIO (vain Livestriim)
17.00 BODYPUMP 113 55′ (v, e)
17.45 LatinFlavour 60’ Tiina/ Livestriim 
18.00 BODYCOMBAT 82 55′ (v, e)
19.00 BODYBALANCE 87 55′ (v, e)

Pe 11.12. asiakaspalvelu ja XCryo -kylmäklinikka ovat avoinna klo 14-17. Ajanvaraus Neurosonic- ja SLIMYONIK -hoitoihin: https://www.ladyt.fi/ajanvaraus/

v = virtuaali
e = englanninkielinen
s = suomenkielinen

LAUANTAI 5.12.
CMS Jumppamaraton klo 9.45- 13.45 (katso aikataulu alapuolelta)
09.30 BODYPUMP 113 55′ (v, e)
09.30 BODYSTEP 60’ Inka
09.45 SuomiJumppa 45’ Markku, Tanja ja Tuija (vain Livestriim)
10.45 Pilates 60’ Inka/
Livestriim (alasali)
17.45 PowerBody 1 45′ (v, s)
18.45 BODYBALANCE 88 55′ (v, e)

Livestriim jumppamaratonin aikataulu:
9:45-10:30 SuomiJumppaa – Ladyt Kannelmäki
10:30-11:15 Lihaskunto – Forever Joensuu
11:15-12:00 Tabata – Positive Jyväskylä
12:00-12:45 Beba45 – Huuma Kotka
12:45-13:15 Barre – Aplico Lohja
13:15-13:45 Jooga Venyttely – Aplico Lohja

v = virtuaali
e = englanninkielinen
s = suomenkielinen

ITSENÄISYYSPÄIVÄ SUNNUNTAI 6.12.
10.00 Rasvanpoltto 45’ Tuija Livestriim 
10.00 BODYCOMBAT 83 55′ (v, e)
11.00 Kiinteytys 45’ Tuija Livestriim
11.00 Kahvakuula 3 30′ (v, s)
12.00 BODYBALANCE 87 55′ (v, e)
17.45 BODYPUMP 112 55′ (v, e)
19.10 Yin Jooga 75’ Vesa Livestriim (alasali)

v = virtuaali
e = englanninkielinen
s = suomenkielinen